Yatırım Maliyeti

Geleneksel Lezzetin Yeni Yüzü : Dondurmalı İrmik Helvası

Helva şüphesiz kültürümüzün önemli lezzetlerinden birisi. Hemen hemen helvanın yenmediği ev yok ülkemizde. Özellikle Osmanlı döneminde, saray mutfağının önemli lezzetlerinden birisiydi helva. O dönemlerde hemen hemen önemli bir çok günde helva ikram edilmiş. Şimdilerde ise, yine önemli günlerde, bir insanın doğumundan ölümüne kadar bir çok yerde karşımıza çıkmış helva.

Köken olarak, Arapça bir kelime olan ve şirin, güzel, tatlı anlamına gelen hulv kelimesinden geliyor helva. Mutfağımızda önemli bir yere sahip helva, İslamiyet’in kabulü ile Arap kültüründen bize geçmiş.

Geleneksel lezzetimiz helvanın bir çok çeşidi yapılmakta ülkemizde. Bunlardan en lezzetli olanlarından biri de İrmik helvası.

 

Dondurmalı İrmik Helvası Neden Yapılır?

Hani meşhur bir şarkı vardır eskilerden. Bu şarkıda, bakkala sorulur: “Bakkal amca. Unun var mı? Şekerin var mı? Yağın var mı?” Gelen “Evet” cevabının ardından, şarkı devam eder. “Ne duruyorsun? Helva yapsana?” Tam da bu şekilde helvanın yapılışı ve temel malzemeleri. Un, şeker ve yağ. Bunlar dışında, su ve süt de ekleniyor helvaya. İrmik helvasında ise, bir de irmik giriyor işin içine. Dondurmanın eklenmesiyle de Dondurmalı İrmik Helvası konsepti oluşuyor.

Dondurmalı İrmik Helvası Konsepti

Dışarıdan bakıldığında sadece irmik helvasının göründüğü, fakat kaşıkladıkça içinde gizlenmiş dondurmanın yavaş yavaş ortaya çıktığı, hem sıcak hem soğuk bir konsept Dondurmalı İrmik Helvası. İki tip lezzetin iç içe sunulduğu bir ürün.

Dondurmalı İrmik Helvası Bayilik / Franchise

İrmik Helvası lezzetini para kazanmak için bir sektör halinde de görmeye başladık. Helvadem de öz hakiki maraş dondurmasını da irmik helvasına ekleyerek oluşturduğu konsept ile öne çıkıyor. Oluşturulan bu Dondurmalı İrmik Helvası konsepti gurmelerden deoldukça beğeni topladı.

Helvadem, Dondurmalı İrmik Helvası sektöründe güçlü markası ile franchise veriyor. Giderek genişlemeye başlayan Dondurmalı İrmik Helvası sektöründe siz de çok geç olmadan yerinizi alınız.

Helvadem olarak Daha çok kiosk yani stant modelinde satış stantları üzerinde yoğunlaşıyoruz. Cadde, Sokak, AVM ve aklınıza gelebilecek diğer noktalarda Dondurmalı İrmik Helvası satışı yapabilmeniz için siz de bir stant açabilirsiniz.

Dondurmalı İrmik Helvası Stant Modeli

Diğer stant konseptlerinde olduğu gibi, Dondurmalı İrmik Helvası stant konseptinde de bir dükkana sahip oluyorsunuz. Standın konsepti Helvadem‘in belirlediği şekilde olmalıdır. Karşılıklı olarak imzalanan Franchising sözleşmesi ve bedelinin ödenmesi ile birlikte Helvadem olarak standınızı teslim ediyor ve Dondurmalı İrmik Helvası satışına başlıyorsunuz.

Tabi ki bu işi sizin yapmamanız durumunda, gerekli donanıma sahip bir elemana ihtiyacınız olacak. Bu elemanın eğitimi de yine Helvadem‘in yetkin eğitimcileri tarafından yapılacaktır.

 

Neden siz de bu yeni lezzetle kazanmayasınız?

Dondurmalı İrmik Helvası konsepti yeni ve gittikçe adından söz ettirecek bir konsept. Son zamanların revaçta tatlısıyla neden siz de kazanmayasınız? Düşük bir bedelle alacağınız bir Dondurmalı İrmik Helvası franchise ı, size tahmininizden daha çok kazandıracak. En iyisi, siz şimdiden standınızı koyabileceğiniz bir yer araştırın.

Kazancınız Bol Olsun! Karlı Yatırımlar…

Siz de bu fırsattan yararlanmak isterseniz bizimle iletişime geçin!  Serhan Aytekin: 0536 266 09 47

    Menü