İrmik ve İrmik Helvası Hakkında

İrmik çoğunlukla durum buğdayından elde edilen çorba, tatlı ve helva yapımında kullanılan iri taneli bir un çeşididir, rengi sarıdır. İrmik Türk mutfağında genellikle tatlı yapımında kullanılır. İrmiğin dozunda tüketimi sonucunda birçok faydası ortaya çıkmaktadır.

100 gram irmik 369 kaloridir. İçerisindeki toplam yağ miktarı 1,1 gramken sodyum miktarı 1 miligram, potasyum miktarı 186 miligram, karbonhidrat değeri ise 73 gramdır. İrmiğin bileşenleri arasında bol miktarda demir minerali de bulunur. Dolayısıyla irmiğin bir çok faydası bulunmaktadır.

İrmiğin Faydaları Nelerdir?

İrmiğin içerisinde yüksek oranda karbonhidrat bulunmaktadır. Karbonhidrat oranının yüksek olması, irmiğin iyi bir enerji kaynağı olmasına işaret etmektedir. Özellikle sporcuların ve gelişim çağındaki çocukların tüketmesi tavsiye edilir. Magnezyum bakımından zengindir. Lifli bir gıda olan irmik, kişiye tokluk hissi verilir. Aynı zamanda içerisinde bulunan protein değeri sayesinde glisemik indeksi düşük bir besindir. Bu sebeple sindirimi yavaş olur ve kan şekerini yavaş bir şekilde yükseltir. Doktorlar tarafından şeker hastalarına, diyet yapanlarına ve insilün direnci problemi olan kişilere tavsiye edilmektedir.

İrmiğin bileşenleri arasında bol miktarda demir minerali de bulunur. Demir kansızlık problemi olanlar için önemli bir mineraldir. Demir sayesinde kandaki oksijeni taşıyan hemoglobin daha verimli bir şekilde çalışır. İrmik kalp ve böbrek sağlığı açısından da oldukça faydalıdır. İçerisinde bulunan potasyum kalp ve böbrek için önemli olan elektrolitlerin yeterli sayıda kalmasına fayda sağlar. İçerisinde barındırdığı karbonhidrat miktarının fazlalığından dolayı, irmik özellikle spor yapanlar için oldukça önemlidir.

Diyet yapan bireyler de lifli gıda olduğu için tokluk hissi veren irmiği tercih ederler. İrmiğin faydaları arasında aynı zamanda hazmı kolaylaştırması da sayılabilir. Kan şekerini düzenleyip dengelemesi, enerji vermesi, E ve B vitaminleri açısından zengin olması da diğer faydalarındandır.

Dondurmalı İrmik Helvası satışı için şimdiden bir çok girişimci bu işe girmek için kolları sıvıyor. Firmaların ve bayilerin giderek artacağını düşündüğümüz bu sektörde hizmet veren firmalar arasında kaliteli en ön planda tutan Helvadem size bir fırsat sunuyor!

Helvadem, Dondurmalı İrmik Helvası satışı için, franchise veren bir firma konumundadır. Daha çok kiosk yani stant modelinde satış stantları üzerinde yoğunlaşıyoruz. Cadde, Sokak, AVM ve aklınıza gelebilecek diğer noktalarda Dondurmalı İrmik Helvası satışı yapabilmeniz için siz de bir stant açabilirsiniz.

Düşük yatırım maliyeti ile bayilik alabilir, yüksek karlı aynı zamanda daha az riskli bir sektörde siz de karlı çıkabilirsiniz.

Sizin de bir Helvadem satış noktanız olabilir. Helvadem ürünleri ile müşterilerinize farklı bir lezzet sunmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin!

Menü